W Beskidy z przewodnikiem. Dzięki Kolejom Śląskim!

koleje-miniatura

Lubisz górskie wędrówki? Interesujesz się historią i nie wyobrażasz sobie urlopu bez zwiedzania? Chciałbyś poznać ciekawych ludzi i miło spędzić sobotę? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, zajrzyj na stronę internetową Kolei Śląskich. Przewoźnik postanowił zorganizować serię wyjazdów, gdzie oprócz szybkiego i wygodnego transportu, w cenie biletu, oferuje przewodnika.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZY WSPÓŁPRACY Z KOLEJAMI ŚLĄSKIMI

koleje slaskie

Zasada jest prosta, wybierasz interesującą Cię wycieczkę – lista dostępna jest tutaj: http://kolejeslaskie.com/beskidy/ – zgłaszasz chęć udziału w zabawie, śląc maila pod adres turysta@turysta.katowice.pl, kupujesz bilet na pociąg i stawiasz się we wcześniej ustalonym miejscu o ustalonej godzinie. Na peronie będzie czekał przeszkolony przewodnik.

Akcja rozpoczęła się w czerwcu, ale zostały jeszcze trzy miejsca, do których możesz udać się z Kolejami Śląskimi. Do wyboru masz sierpniowy wypad na Czantorię (27.08), wrześniowe zdobywanie Rachowca (24.09) lub październikową eskapadę do Cieszyna (15.10).

Trochę szczegółów

Sierpniowa wycieczka rozpocznie się na stacji Ustroń Polana, skąd grupa trzydziestu osób podąży czerwonym i niebieskim szklakiem. Po zdobyciu Czantorii przewodnik sprowadzi wszystkich do stacji Ustroń Zdrój.

3. czantoria
3. czantoria trasa

Celem wrześniowego wyjazdu będzie Rachowiec (954m). Jest to szczyt w Beskidzie Żywieckim zlokalizowany na bocznym grzbiecie Grupy Wielkiej Raczy. Szczyt nie jest zalesiony, dlatego z góry rozpościera się widok na Wielką Raczę i Rycerzową.

Wymarsz nastąpi ze stacji w Soli. Przewodnik poprowadzi grupę czerwonym szlakiem do stacji Zwardoń. Z racji na aktualizację rozkładu jazdy pociągów w trzecim kwartale, organizatorzy godzinę wymarszu podadzą w późniejszym terminie.

4. rachowiec
4. rachowiec trasa

Ostatnią wycieczką w tym roku organizowaną przez Koleje Śląskie, jest ta do Cieszyna. Przewodnik przeprowadzi chętnych przez Górę Zamkową, Wenecję Cieszyńską i Starówkę. Tam można zobaczyć m.in. Rynek, Ratusz, Teatr w Cieszynie czy Hotel Pod Brunatnym Jeleniem. Będzie też okazja przespacerować się po Czeskim Cieszynie.

Zwiedzanie Cieszyna odbędzie się 15 października. Godzina wymarszu, tak jak w przypadku wyjazdu do Soli zostanie podana później na stronie Kolei Śląskich.

Zapisujcie się czym prędzej, bo liczba miejsc jest ograniczona W każdym wyjeździe może wziąć udział maksymalnie trzydzieści osób. Zabierzcie nieduży plecak, wygodne buty i dobry humor. Do zobaczenia na szlaku!