Energylandia – największy polski park rozrywki

01-energylandia-miniatura-wpisu

Energylandia to dobre miejsce, aby zmierzyć się ze swoimi lękami, wyluzować po tygodniu ciężkiej pracy i znów poczuć się dzieckiem. To jak na razie jedyny taki park rozrywki w Polsce, więc na brak zainteresowania nie może narzekać.

Kilka rad związanych z wypadem do Zatoru

  1. Zamiast kupować bilety przed wejściem, dobrze korzystać z internetowych zakupów grupowych i dostępnych tam od czasu do czasu zniżek na bilety do Energylandii. My tak zrobiliśmy :).
  2. Nie polecamy wypadu do Zatoru w sezonie letnim. Płacąc niemałe pieniądze za bilet mamy w założeniu spróbować wszystkiego, co oferuje nam to miejsce. Niewiele może z tego wyjść, jeśli większość dnia przestoimy w kolejkach do każdej z maszyn.
  3. Zdecydowanie polecamy wizytę poza sezonem i to od rana, czyli od otwarcia o godzinie 10. Miesiące wiosenne czy jesienne także oferują ciekawy wystrój i klimat tego miejsca, a dodatkowo powinniśmy uniknąć przeciskania się między wycieczkami szkolnymi, innymi grupami zorganizowanymi czy rodzinami z dziećmi.
  4. Planując dzień w Energylandii powinniśmy ubrać się wygodnie, zwracając uwagę, by nic nam nie wypadało z kieszeni. Jeśli będziemy chcieli korzystać ze strefy familijnej z atrakcjami wodnymi, dobrze mieć ze sobą pelerynę przeciwdeszczową, czy inny wodoodporny ubiór. Peleryny można kupić także na terenie parku, ale koszt jednej sztuki to 5 złotych.
  5. O zdjęciach z użyciem selfie sticka na karuzelach czy rollercoasterach musimy zapomnieć. Jeśli chcemy zabrać dzieci, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, zwróćmy uwagę, że większość atrakcji (nawet tych nazwanych „Dla najmłodszych”) przeznaczona jest dla osób o wzroście powyżej 120 cm.
  6. Oferta Energylandii skierowana jest nie tylko dla dzieci czy ludzi lubiących ekstremalne wrażenia. Możemy skorzystać tam z niezłej strefy gastronomicznej, różnorakich pokazów, a w sezonie pobawić się na koncercie czy wyleżeć na plaży. Spacerując po terenie obiektu, mamy okazję poczuć się trochę jak w filmie czy baśni. Nie ma obaw, że odwiedzając to miejsce tylko w gronie dorosłych, będziemy śmiesznie wyglądać – w Energylandii każdy może znów bezkarnie być dzieckiem.

W kwestii parków rozrywki w naszym kraju muszę przyznać, że ostatnimi laty trochę się zmieniło. Jesteśmy na dobrej drodze do tego, co widziałam będąc na wymianie międzyszkolnej w liceum. Z zaprzyjaźnionymi Francuzami miałam okazję odwiedzić Europa Park przy granicy niemiecko-francuskiej. Choć może nie z takim rozmachem i na taką skalę, ale Zator wraz z Energylandią powoli goni sąsiadów i zaczyna być polskim centrum rodzinnej rozrywki.

02-energylandia
03-energylandia
04-energylandia
05-energylandia
06-energylandia
07-energylandia
08-energylandia
09-energylandia
10-energylandia
11-energylandia
12-energylandia
13-energylandia
14-energylandia
15-energylandia
16-energylandia
17-energylandia